O mně

Jmenuji se Jaroslav Hýzl, narodil jsem se v lednu roku 1969 v Přerově, a zde také nyní žiji se svou rodinou. Asi si dokážete představit, že v tom nejsem u nás doma se sportováním sám. Má žena Lenka je, stejně jako já, bývalá plavkyně a naše dcera Kateřinka se zase našla v baletu. Sportovcem jsem již od malička, tedy konkrétně od deseti let plavcem, od dvaceti triatlonistou a od čtyřiceti sportovcem kategorií masters. Nyní se, kromě sportu samotného, věnuji plavecké škole, osobnímu tréninku nebo třeba aktivnímu studiu angličtiny.

Kontaktovat

Sportování mě naučilo přijímat prohry, přetvářet neúspěch v motivaci a hnací sílu, překonávat sám sebe a vždy hledat důvody, jak se poprat s tím pocitem, že něco nejde. A přesně tak jsem se vždy stavěl a stavím ke všemu, co mě v životě potká – ať už je to plavání, triatlon nebo kutění na chalupě.

Nenechte se však zmást, svůj sportovní život si velice rád zpestřím nějakou tou kulinářskou neřestí a třeba takové čokoládě, gumovým bonbonům nebo utopenci zkrátka neodolám. Co však neodmyslitelně patří ke každému mému dni, je káva (nebo spíše pár šálků kávy). Přiznám se, že výraz „kavárenský povaleč“ mě dokonale vystihuje. Rád si kávu vychutnávám a užívám si pocitu dokonalého odpočinku. Popíjím ji také v autě a cestování je vždy o kapku zábavnější. Svůj náročný sportovní život dostatečně vyvažuji i jiným odpočinkem a relaxací – třeba u českých pohádek či dobrého filmu, kterým je pro mě Rocky a James Bond, nebo v rytmu slovenské skupiny Elán.

Mám za sebou kariéru plavce a  profesionálního triatlonisty. Jsem bývalý československý a posléze český reprezentant v triatlonu, absolvoval jsem bezpočet plaveckých, triatlonových a běžeckých závodů. Úspěšně absolvoval a dokončil  přes 97 ironmanů, z toho šest na prestižním IRONMAN WORLD CHAMPIONSHIP HAWAII (1999, 2000, 2004, 2011, 2014, 2017). Mé zkušenosti se prolínají s akademickými vědomostmi získanými na UK FTVS Praha a UP FTK Olomouc.

Milníky v mém životě a kariéře

2017

Šestá účast na MS IRONMAN Hawaj

Mám za sebou asi 97 dokončených dlouhých triatlonů (3,8km plavání, 180km kolo, 42,2km běh), Letos se mi podařilo se kvalifikovat po šesté na tento neprestižnější triatlon na světě.

Více

1999

První Hawaj, první medaile z ME

Velmi úspěšný rok podle výsledků. S reprezentací jsem se zúčastnil ME v dlouhém triatlonu v holandském Almere.

Více

1998

První opravdový IRONMAN

Když se na to dívám zpětně, bylo to bez pokory, znalosti jak trénovat, jak se při závodu stravovat a jak závodit vůbec.

Více

1997

První dlouhý triatlon (ironman)

Makal jsme na sobě, opravdu hodně, trénoval i 30h týdně, na soustředěních i 40h.
Trenéra jsem si dělal sám, snažil se udržet v „repre“, být co nejlepší.

Více

1992

Československý reprezentant Jaroslav Hýzl

Na začátku roku vznikal v Brně první profesionální klub a byl jsem do něj pozván. Spolu s dalšími čtyřmi závodníky jsem dostal smlouvu.

Více

1990

Divákem na ME v olympijské triatlonu v rakouském Linci

Po „sametové revoluci“ jak se otevřely hranice, jsme se kamarádi kolem triatlonu domluvili a vyjeli se podívat do Lince.

Více

1987

První triatlon

Uměl jsem již dobře a rychle plavat, mnoho násobný Přeborník ČSR, několik druhých a třetích či čtvrtých míst. Bavil mě sport, byl jsem v něm úspěšný.

Více

1980

Sportovní třída plavání

Na základní škola Velká Dlážka se otvírá od páté třídy první sportovní třída plavání.
 A protože jsem prý uměl plavat, byl jsem odeslán do této třídy.

Více

1979

Nedobrovolné navštěvování tréninků vodního póla

Bydlel jsem přímo naproti nového plaveckého bazénu, který se otevřel a rodiče se znali s trenérem vodního póla, slovo dalo slovo a už jsem byl tam.

Více